Блог про фотографію. Різне

Що таке портфоліо? Кому і навіщо це потрібно?

12 Feb 2023

Адже сьогодні кожен має можливість самостійно робити фотознімки, кожен з нас має своє власне аматорське портфоліо – сімейний фотоальбом. Здебільшого - це аматорські фотографії, на яких відображені найяскравіші, радісні, смішні та курйозні моменти нашого життя.

Інтерв'ю для журналу

12 Feb 2023
Наводжу статтю з журналу "Ваше Весілля" (м.Дніпро).
Запитувала Ольга Савченко, відповідав Я :)

Виїзна церемонія

12 Feb 2023
Виїзна церемонія. Сенс цієї фрази у принципі зрозумілий усім. Але чомусь вважається, що це дуже дорого і підходить тільки для тих, хто має зайві гроші. Це найбільша помилка. Також я хотів би розповісти про переваги виїзної церемонії.

Живе спілкування – вчить краще

12 Feb 2023
Нещодавно писав про майстер-класи (далі МК). Про те, як корисно їх відвідувати, і що на них потрібно ходити не лише тим, хто новачок у фотосправі, а й тим, хто вміє і давно знімає. Для перших, звичайно ж, практично все сказане на цих МК буде як одкровення, і коефіцієнт корисності такого заходу для них буде величезний.

Чи ви знімаєте ТФП?

12 Feb 2023
Дуже часто молоді люди вважають, що ТФП це таке жаргонне позначення безкоштовної зйомки. Вони глибоко помиляються. Давайте розберемося, що це таке.

Час обробки весільних фотографій

17 Jan 2023
Хотілося б розпочати цю статтю розповівши про тяжку долю фотографів та відеографів. Як не смішно це звучить, але більшість працівників весільної індустрії відпрацьовують свій належний час на весіллі і, отримавши оплату, більше і не згадують про це весілля.

Я на 27 каналі у передачі НІЧНА ЗМІНА

17 Jan 2023
Запросили мене якось на ТБ, ставили багато-багато питань... Майже тортури влаштовували ;)
Нервував жахливо, адже знімали без усіляких дублів, майже прямий ефір... жах )))

На чому заощадити на весіллі?

17 Jan 2023
Весілля є дуже витратною справою, і тому молодята, готуючись до неї, відмовляються від багатьох пунктів, які пропонуються і є в наявності у організаторів, фотографів та інших учасників весільного дня. Адже можна зробити все набагато цікавіше і дешевше :)

Вибір фотоапарата для роботи

15 Jan 2023
Якщо ваш стартовий капітал у фотобізнесі – менше 3000 у.о. - читайте далі, буде корисно. Саме такою є приблизна вартість нової повноформатної камери в парі зі світлосильним об'єктивом.

Переказ грошей з Таїланду в Україну

13 Dec 2022
Нещодавно виникла потреба зробити грошовий переказ в Україну. Здавалося найпростішим способом піти до банку. Але виявилося, що Таїланд дуже не хоче випускати гроші зі своєї країни.

Місце зйомки: пляж Корал Ков

20 Nov 2022
Пляж, пісок, каміння, невеликий, недалеко від Ламай. Вода чиста і тепла, і це хороший старт для плавання, снорклінгу та дайвінгу у відпустці.

Місце зйомки: пляж Баан Талінг Нгам

20 Nov 2022
Талінг Нгам відомий тим, що він дуже гарний і особливо спокійний. Нескінченна бахрома кокосових пальм робить його досить красивим, пляж вузький, а вода мілка весь час.

Місце зйомки: пляж Натон, острів Самуї

20 Nov 2022
На західному узбережжі острова знаходиться Натон, столиця Самуї. Окрім розміщення всіх основних адміністративних офісів на острові, Натон також пропонує вулиці з галасливими магазинами, традиційну тайську архітектуру та вечірній продуктовий ринок.

Локація зйомок: Крабовий будинок

20 Nov 2022
Розташований високо в горах Крабовий будинок виглядає як щось неймовірно виконане. Величезні пазурі, неймовірний вид з гір. Все це легкодоступно і дозволяє робити неймовірні фотографії. У цьому ж комплексі знаходяться знаки зодіаку. 12 фігур усіх знаків розташовані по колу, прикрашеному невеликими водоймами з квітучим лотосом.

Місце зйомки: пляж Мімоза

20 Nov 2022
Цей пляж виглядає дуже ефектно. З обох боків він обмежений скелястими берегами. Лазурна вода і велика кількість пальм. Всього кілька готелів і курортів на весь пляж дають простір для творчості. Однак останнім часом про цей пляж стало дізнаватися все більше людей, що ускладнює зйомку в тропічному стилі.

Місце зйомки: водоспад Хін Лад, Самуї

20 Nov 2022
До водоспаду йти далеко і незручно. Якщо ви йдете туди на фотосесію, то можна обмежитися зйомкою на початку. Є ставок без каменів, і камені, між якими тече річка.

Місце зйомки: пляж Тонг Крут

20 Nov 2022
Зовсім непридатний для купання пляж приваблює своїм незвичайним видом. Величезні відливи, мілководдя та низький рівень води дозволяють робити неймовірні фото на безмежно порожньому пляжі.

Кокосовий ліс як місце для фотосесії

20 Nov 2022
Це не одне місце ... Я знайшов кілька таких місць на острові. Сад чи ліс. Ви можете називати це місце як завгодно. Це місце виглядає як дуже відкритий великий простір, де росте багато кокосових пальм. Разом з блакитним небом і яскравим сонцем це місце виглядає дуже красиво.

Локація зйомок: місто Натон

20 Nov 2022
Це найстаріша частина міста. Безліч будівель, вузенькі вулички і непередавана атмосфера тайського ринку. І, звичайно ж, набережна і пірси. На яких можна зустріти захід сонця або подивитися як відпливають кораблі.

Фотосесія на яхті

20 Nov 2022
Чому б не поєднати фотосесію з романтичною морською прогулянкою? Освіжаючий вітерець, приємні краєвиди, атмосфера активного відпочинку, подорожей та пригод! І нехай камера спіймає щире захоплення та радість ваших усмішок.

Як це - бути фотографом на Самуї?

13 Sep 2022
Повертаючись думками в той момент, коли я купив собі перший фотоапарат, я розумію, що в мене і в думках не було бути комерційним фотографом. Та тим більше я не міг собі уявити, що я житиму та фотографуватиму на тропічному острові.

Сайти для портфоліо фотографа

13 Sep 2022
Хочу поділитися з вами своїм списком сайтів, на яких ви можете публікувати фотографії та отримувати відгуки від суспільства. Власне, цього бажає кожен фотограф :) Хочу зауважити, що до цього списку НЕ входять конструктори сайтів. Тут сайти, на яких можна знайти друзів та однодумців. В основному це означає, що на кожній з цих платформ ваші фотографії потраплять у якусь стрічку новин, і люди зможуть бачити ваші фотографії.

Як проходить весільна фотосесія у Таїланді

21 Aug 2022
Якщо раніше кульмінацією весілля вважалася реєстрація в РАГСі, а "крутість" урочистостей вимірювалася кількістю запрошених, то зараз акценти змістилися в емоційну, романтичну, креативно-стильову площину.

Як вибрати фотографа для зйомки на Самуї?

21 Jul 2022
Вирушаючи в подорож або готуючись до важливої події у вашому житті, вам може знадобитися фотограф. З одного боку фотосесія – це продукт, який можна порівняти за технічними параметрами, але з іншого боку – фотосесія – це послуга, яка багато в чому залежить від особистих характеристик людини. Давайте розберемо основні моменти, які допоможуть вам знайти вашого фотографа.

8 способів зробити фотографу боляче

20 Jul 2022
Фотограф, звичайно, повинен бути доброзичливим і розуміючим, тоді як клієнт - навпаки, не повинен розбиратися в предметі, і питання від нього тільки заохочуються. Але деякі ситуації, з огляду на тонку душевну організацію та професійну пихатість фотографів, переносяться особливо важко.

Навчання на Самуї. Фото школа

15 Jul 2022
Багато людей питають мене про навчання. Комусь до вподоби мій стиль зйомки, комусь - обробка. І в кожного, звичайно, свій рівень підготовки. Тому вважаю, що буде краще написати тут якісь варіанти і тим самим відповісти на більшість питань з цієї теми.

Погода. Який сезон найкращий для фотозйомки на Самуї?

12 Jul 2022
Відповідь це питання збігається з відповіддю на питання “коли на Самуї гарна погода?”. Все досить просто. На Самуї завжди гарно, хіба що протягом сезону дощів буває дуже мокро. І це, в принципі, й зрозуміло. Але для тих, хто приїжджає на Самуї лише на кілька днів чи тижнів, краще вибрати інший період.

Схоже що буде дощ. Переносимо зйомку?

23 Jun 2022
«Чи доведеться відкласти фотосесію, якщо планується дощ?» Коротка відповідь: ні. Проте, мені доведеться трохи вдатися до деталей, щоб ви могли самі зробити висновки.