Поради щодо зйомки дітей
Дата публікації: 23 червня 2022Впевнений, що ви самі знімаєте своїх дітей досить багато, але за цими простими рекомендаціями якість ваших фотографій перейде на новий рівень і ви зробите свої фотографії набагато кращими.
Знімайте більше!
Фотозйомка дітей це не той момент, коли вам потрібно заощаджувати місця на картці пам'яті або телефоні. У дітей зміна емоцій відбувається настільки часто, що у вас не буде жодного однакового кадру. Емоції змінюються за частки секунди. А якщо врахувати, що крім зйомки вам потрібно подумати ще про освітлення, фон та про атмосферу для дитини, то тут обов'язково потрібно знімати якнайбільше. Навіть професійні фотографи отримують лише кілька вдалих кадрів із 20-30. Тобто. 5-10% якісних фото це добрий результат.
Освітлення дуже важливе
Сучасні камери дозволяють знімати практично у темряві, але при достатньому освітленні у вас буде більше шансів отримати різкі, чіткі фотографії з мінімальною кількістю шумів. Тому фотографувати дітей найкраще вдень.
Якщо ви знімаєте в приміщенні, намагайтеся, щоб дитина була ближче до вікна. До того ж, і вам краще перебувати з боку вікна. За наявності у вас зовнішнього спалаху – краще використовувати його з розсіювачем. А якщо у вас вбудований спалах, то використовуйте його тільки в крайньому випадку.
При зйомці на вулиці найкраще перебувати в тіні, тоді буде менше різких тіней і обличчя дитини буде милим. На додачу до цього сама дитина буде мене мружитися і їй буде комфортніше.
Не знімайте проти світла!
Достатньо проста порада, але під час зйомки потрібно зробити за багатьма деталями і так як дитина постійно рухається, то часто буває що вибираючи цікавіший ракурс для самої дитини, ви забуваєте про те, що за дитиною яскраве вікно і тоді фотографії виходять темними . Фотографії силуету можуть теж вийти красиво, але тоді буде не важлива емоція дитини або що в неї в руках, а її поза і фон. Тому це буде видно на фотографії.
При цьому якщо навіть сонце або світле вікно перебувати за дитиною, але в кадр вам воно не потрапляє, то фотографії отримує приємне контрове світло. Іноді достатньо змінити кут зйомки.
Будьте на рівні очей.
Дорослі часто знімають дітей навіть не нахиляючись. Тому багато фотографій виходять зверху донизу. Щоб фотографія сприймалася природно, знімайте дитину так, щоб ваша камера була на рівні її очей.
До того ж, коли ви сідаєте до дитини – вона починає сприймати вас як рівного, як друга і вам буде легше налагодити з нею контакт.
Не вимагайте посмішки, будьте смішним!
Усміхатися самому і бути дружнім на зйомці з дітьми це одне з основних правил хорошої фотографії. Але з дітьми не працюють рекомендації на кшталт "усміхнися" або "скажи сииыыр". Такі фото виходять штучними та діти на них виглядають затиснутими, а посмішки неприродними. Для отримання живих фотографій дітей, найкраще робити щось кумедне, посміхатися самому і дивувати дітей різними сюрпризами. Навіть банально виглядати з-за рогу викликає у дітей бурхливішу реакцію, ніж грізна вимога посміхатися коли просять.
Створіть природне середовище
Правдивість фотографії досягається за рахунок натуральної поведінки малюка під час зйомки. Створіть йому комфортну атмосферу, в якій дитина зможе розслабитися і робити те, що їй хочеться. Стимулювати дитину цукерками за добру поведінку не є єдиним варіантом. Навпаки, давши дитині дозвіл робити все, що йому хочеться збільшить шанси на створення дуже крутих фотографій. Адже саме в ці моменти дитина не думатиме про фотографію, а буде максимально залучена до процесу і вам залишиться тільки ловити моменти.
Висновки
1. Фотографувати дітей потрібно протягом усього життя. Тільки через роки ми усвідомлюємо, наскільки це було важливо. І щоб не прогаяти час дійте зараз. Дітей не змусиш позувати, тому дитяча зйомка – це завжди випробування, хоча спостерігати за ними – суцільне задоволення!
2. Пробуйте передбачити дії дитини та займайте більш вигідне становище по відношенню до світла та фону. Ви не можете переставити вікно, але можете стати самі з боку вікна.
3. Не соромтеся зробити тисячі зайвих знімків. Адже емоції у дітей змінюються швидше, ніж ви встигнете зреагувати. Знімайте більше, ніж вам здається потрібно.
4. Стати другом для дитини, посміхайтеся і поводьтеся природно. Дитина відчуває ваш емоційний стан і копіює його.
5. Діти знаходяться постійно в русі, тому вам буде набагато легше, якщо у вас буде помічник на зйомці. Найкраще це хтось із батьків чи родичів, якого дитина знає та довіряє. Дорослого, який знає, як і чим захопити малюка. Плюс доглядить дитину, поки ви повністю зосередитеся на процесі зйомки.